понеділок, 4 січня 2021 р.

 Методичний челендж

Відкритий урок  6 клас зарубіжна література

Тема. Українська природа, народні образи й традиції в повісті В. Г. Короленка "Сліпий музикант"

Мета: поглибити сприйняття тексту твору В. Г. Короленка; розкрити роль української природи, народно-пісенної творчості у повісті; систематизувати навчальний матеріал; сприяти вихованню любові до рідного краю, найкращих людських чеснот.

Обладнання: додаток (відео до уроку), 

Тип уроку:  урок узагальнення та систематизації вивченого.

Хід уроку

Природа — вічний зразок мистецтва, 

а найвизначніший та благородніший

 предмет у природі — людина.

В. Бєлінський

І.Перевірка домашнього завдання.

1. Бліц-опитування .

– Де відбуваються події, описані в повісті?

– Чому родина Попельських так занепокоїлася поведінкою маленького синочка?

– Як мати Петруся намагається захистити сина від навколишнього світу?

– Що ви дізналися про долю і героїчне минуле дядька Петруся, Максима Яценка?

– Із якою метою Попельські поїхали в гості до своїх сусідів?

– Чому дядько Максим не заперечував проти мандрівки Петра зі сліпими музикантами?

– Чи можна Евеліну назвати ангелом Петра Попельського?

2. Робота з таблицею 

– Доберіть епітети до характеристики героїв.

 

Максим Яценко

Хоробрий, відважний, стриманий, великодушний, надійний.

Петро Попельський

Талановитий, наполегливий, цікавий, цілеспрямований, життєрадісний,  здібний, щирий, щасливий.

Евеліна

Впевнена, весела, життєрадісна, вірна, справедлива, надійна, щира, сердечна.

Пані Попельська

Стривожена, заклопотана, схвильована,  засмучена, розгублена.

Йохим

Добрий, талановитий, щирий, доброзичливий, щедрий, душевний.

Єгор

Сліпий, обізлений, крикливий, ненависний, злий.

Роман

Сліпий, добрий, щирий, дружелюбний.

ІІ. 


ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і завдань уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

1. Робота з епіграфом

– Прочитайте слова епіграфа. Як ви розумієте їх?

– Як вони пов’язані зі змістом повісті В. Г. Короленка «Сліпий музикант»?

2. Переглянути відео до уроку  https://www.youtube.com/watch?v=TCPEHeiqDQk



3.Бесіда.

– Що вказує на те, що події відбуваються в Україні?

– Що ви дізналися про життя мандрівних співців?

– Які сторінки історії України свідчать про її героїчне минуле?

– Що ви дізналися про народні інструменти, народних співців із художнього тексту?

– Що таке національний колорит?

– Із якою метою автор використовує у повісті українські народні пісні? Наведіть приклади.

ІV. Систематизація та усвідомлення вивченого матеріалу.

1. Робота з цитатами

– Зачитайте описи Евеліни й Петра мовою оригіналу.

– Як змінилися герої з моменту їхньої першої зустрічі?

– Чи відчувається симпатія автора в описах головних героїв?

– Які слова вказують на це?

2. Робота з текстом

– Зачитайте опис природи у тексті. Як вечірній пейзаж відтворює стан і настрій головного героя?

– Місце біля річки було улюбленим для Петра. Прочитайте уривок і прокоментуйте, як звуки води допомагали героєві відтворити його душевний стан.

V.  Підсумок  уроку.

Слово вчителя. Де б не жив Володимир Галактіонович, він завжди хотів повернутися в Україну. Він любив Україну за дивовижну красу її природи, любив український народ за його працьовитість, співучість, нездоланну жагу до волі. Володимир Галактіонович палко захищав від переслідувань царських властей українську культуру й мову, всіляко підтримував прогресивних українських письменників. Обкраденою, пригнобленою й безправною, але нескореною – такою побачив Володимир Короленко Україну, коли повернувся до неї 1900 р.  Сучасники назвали Короленка «совістю Росії». Шанується його пам'ять і  в Україні.  Ім'я  Короленка надано  Полтавському національному педагогічному університету.

VI. Домашнє завдання.

Для всіх учнів.

Переглянути екранізацію повісті «Сліпий музикант» та підготувати усну розповідь про свої враження від перегляду.

Шановні колеги, дайте відповідь на питання в коментарях:"Чи потрібно дитину захищати від навколишнього світу і до якого віку?"


понеділок, 19 жовтня 2020 р.

Рада вітати!

Шановні відвідувачі, цей блог допоможе вам у вивченні зарубіжної літератури під час дистанційного навчання. Обирайте сторінку свого класу і знаходьте завдання за потрібне число. Бажаю успіхів у навчанні!